single

Вибираємо устаткування для виробництва комбікорму

Щоб відгодівля сільськогосподарських тварин була рентабельною і не пустила фермера “по світу”, необхідно серйозно підійти до питання живлення тварин. Купівля готової продукції недоцільна, оскільки коштує комбікорм дорого. Причому, чим краще і натуральніше склад, тим він дорожчий. Існує два види устаткування для виробництва корму:

  • гранулятори;
  • екструдери.

Яке вибираємо устаткування для виробництва комбікорму? Давайте розбиратися.

Що краще – гранулятор або екструдер?

На жаль, однозначної відповіді на це питання ви не знайдете. Спершу визначитеся, яка кількість корму вам потрібна і чи хочете ви переробляти відходи у біопаливо. І той і інший агрегат робить високоякісний продукт із зерна, бобових, висівок, шроту, макухи, зеленої маси, відходів тваринного походження. Але принцип приготування різний і продукція виходить різна:

  • корм гранульований;
  • корм екструдований.

У грануляторі зерно проходить температурну обробку, попадає під високий тиск, розповзається по стінках, пресується і продавлюється через спеціальну матрицю з отворами. У такий спосіб отримують гранули. Вони сухі, тверді, знезаражені. У кожній інгредієнти рівномірно розподілені і кожна має однакову поживну і енергетичну цінність.

Відомо, що багато видів тварин погано засвоюють крохмаль, який міститься в усіх зернових культурах, але без них не обійтися, адже це незамінне джерело енергії. І гранулятор і екструдер впливають на хімічний склад зерна і перетворять шкідливий крохмаль в простий цукор.

Великому фермерському господарству вигідно придбати гранулятор, оскільки він здатний робити до 1000 кг корму (і більше, залежить від потужності) в годину. Ще комбікормова установка здатна переробляти в дешеве, екологічно чисте паливо:

  • деревні відходи;
  • солому;
  • листя;
  • лушпиння.

Екструдер на це не здатний. Він видає на виході готові палички циліндричної форми, які можна зберігати до 3-х місяців. Термін придатності гранул, зазвичай, складає 6-ть місяців.

Ви ще не визначилися, яке устаткування для виробництва комбікормів вам потрібне? Тоді читайте далі.

Для установки гранулятора необхідно виділити спеціальне приміщення. Є верстати, які приєднуються до 1 фази, а є потужні апарати, які повинні стояти стаціонарно і підключатися до 3-х фазної розетки. Залежно від продуктивності, устаткування може поміститися в звичайний гараж, господарську прибудову або під нього потрібно буде виділити досить велике приміщення. Якщо ви зібралися зводити окрему будову під устаткування для виробництва комбікорму, то постарайтеся розмістити його не далеко від дороги і місця зберігання сировини. Потурбуйтеся про зберігання. Готова продукція повинна зберігатися в прохолодному, провітрюваному (вентильованому) приміщенні, куди не потрапляють сонячні промені і опади.

З екструдерами все трохи простіше. Є мобільні пристрої, які можуть стояти прямо в полі. Таке придбання полегшить працю власника і забезпечить якісним харчуванням тварин в невеликому фермерському господарстві. Комбікормові установки розрізняються принципом екструзії:

  • суха технологія;
  • за допомогою пари.

Серед досвідчених фермерів великий попит має устаткування з сухою технологією і шнеком. Перевага екструзії в тому, що на виході готовий корм збільшений в об’ємі. Агрегат нібито висаджує в повітря зерно і інші домішки зсередини. Тому ж принципу роблять кукурудзяні палички. Якщо в техніку засипати пшеницю, то на виході вийде смачна, солодка паличка циліндричної форми. Приємний запах і солодкість гарантують 100% поїдання корму.

Устаткування для виробництва комбікорму птиці

Вибрати устаткування для виробництва комбікорму дуже просто разом з Кийко. Досвідчені менеджери вислухають усі ваші побажання, оцінять масштаби господарства і запропонують екструдер або гранулятор. Щоб приготувати правильний корм для великої птахоферми, потрібно виконувати наступні поради.

  1. Корм повинен відповідати групі птахів, враховуючи вік, клітинне або підлогове вирощування, особливості розвитку і зростання.
  2. Для несучок і молодих курчат до 60-ти днів краще заготовити гранули. Більш молодим потрібний дрібний корм, діаметром не більше 3 мм. Це означає, що в грануляторі має бути матриця з відповідними отворами.
  3. Обов’язково придбайте декілька матриць. Пам’ятайте, що чим старше птах, тим більше гранули.
  4. Несучкам обов’язково додають ракушку і крейду, щоб забезпечити достатню кількість кальцію, тоді шкаралупа буде міцною.
  5. Гранули зручно розсипати по годівницях.
  6. В якості сировини можна використати згіркле і зіпсоване зерно.

У матриці гранулятора багато отворів і за одне продавлювання виходить багато готової продукції, що підвищує продуктивність.

Для маленьких і середніх господарств краще придбавати екструдери. Вони збільшують об’єм корму мінімум в 2 рази. При цьому птиці не вимагається збільшувати раціон. У цьому агрегаті оброблена сировина продавлюється через один отвір і виходить суцільним джгутом. Діаметр можна регулювати і поставити спеціальну нарізуючу насадку.

Яких ще тваринних можна годувати комбікормами?

Весь цивілізований світ давно перейшов на комбікорми. Впершу чергу – вони безпечні для живлення худобини. Термообробка знищує патогенну мікрофлору, спори плісняви і грибків. Живлення легко перетравлюється і засвоюється, тобто тварин не турбують хвороби ШКТ. Вони швидко набирають вагу. Багатий склад дозволяє їм правильно рости і розвиватися. Гранулами і екструдатом годують:

  • корів:
  • коней;
  • кіз, овець;
  • будь-якого птаха;
  • кролів;
  • нутрій, хутрових звірів;
  • риб;
  • собак, кішок.

Який вид кормового устаткування вибрати, вирішувати тільки вам. І екструдер і гранулятор помітно полегшить працю фермера, заощадить час, мінімізує відмінок.

Де можна купити устаткування?

На сайті гідний каталог агрегатів різної потужності і продуктивності. Ви можете вибрати техніку недорого. Замовляйте устаткування з доставкою по Україні, і воно обійдеться вам дешево.