single

Що таке гранульовані корми та навіщо вони потрібні

Останнім часом часто можна почути – «гранульований корм». При цьому це актуально практично для всіх видів живності, починаючи від риб, птахів, домашніх тварин і закінчуючи худобою. Всім, у кого в будинку є представники фауни, тим більше, хто тримає велике господарство, цікаво що таке гранульовані корми. Відповідь на це питання досить проста. Гранульований корм – це борошнисті суміші, які шляхом обробки на спеціальному обладнанні формуються і набирають вигляду гранул. Сировиною для виробництва може виступати як традиційний комбікорм, так і трав’яна мука.

Навіщо потрібен гранулятор комбікорму?

Власне тваринницьке господарство має на увазі під собою необхідність забезпечення його повноцінними поживними речовинами та високоякісним кормом. Саме до таких і відносяться корми у вигляді гранул. Вартість їх трохи вище, ніж звичайного комбікорму. Це залежить від їх якості – підвищена безпека при транспортуванні. Виробнича лінія це  не тільки виготовлення гранул в кілька етапів, а й робота додаткового устаткування, зокрема транспортера. Все це позначається на собівартості кінцевої продукції. Якщо ви хочете заощадити на купівлі якісних кормів, варто задуматися про те, щоб почати виробляти їх самостійно. Для цієї мети вам буде потрібен спеціальний пристрій – гранулятор.

Створення власного виробництва продукту, дозволить отримати певні переваги.

  • Знижуються витрати на вирощування тварин або птахів.
  • Оптимізуються показники ефективності.
  • Здешевлюється загальне споживання комбікормів.

Під час проходження процесу гранулювання корми піддаються термічній обробці. Внаслідок цього кількість в них бактерій і хвороботворних мікробів знижується. Результат – рівень захворюваності серед мешканців тваринницької ферми або птахоферми стає на порядок нижче, небезпека втратити поголів’я худоби мінімізується.

Ще один плюс – обсяг комбікорму зменшується, а транспортування та зберігання спрощуються.

Для установки обладнання вам не потрібно велике просторе приміщення. Знаходитись агрегат може в будь-якому зручному для власника місці. Сучасні моделі прості в управлінні та мають порівняно невисоку вартість. При регулярному, щоденному використанні гранулятора щоб створити 10 кг корму на добу він окупається практично за півроку. За умови того, що у вас велике господарство, яке потребує великої кількості харчів, період окупності зменшується до місяця.

Істотною перевагою для власника є і можливість самостійно вибрати склад продукції, використовувати певні компоненти в потрібних пропорціях. Для кожного виду тварин і птахів легко підібрати той склад корму, який потрібен саме їм.

Цінні якості гранульованих кормів

На питання, навіщо потрібні гранульовані корми, легко відповісти, якщо розглянути їх цінні якості і властивості.

  1. Комбікорми, що випускаються у вигляді гранул, відрізняються наявністю однакових часток і кількості компонентів, інгредієнтів. В результаті цього всі тварини отримують необхідну кількість поживних речовин в однаковому обсязі. Отже, дисбаланс харчування повністю виключається.
  2. У корм цього виду включені мікроелементи, вітаміни, стимулятори росту та інші компоненти, що дозволяють збільшити продуктивність на тридцять відсотків.

Крім перерахованих якісних властивостей існують і другорядні переваги гранул:

  1. Оцукрювання. В результаті проходження етапів грануляції крохмаль, на який багаті злакові культури, перетворюється в цукор. Його кількість не надто велика, але і цього досить, щоб підвищити цінність продукту. Спільно з іншими компонентами цукор робить позитивний вплив на організм птахів і тварин.
  2. Гранули – оптимальний варіант для травної системи багатьох представників фауни. Особливості шлунково-кишкового тракту такі, що рідка їжа або у вигляді пасти недостатньо добре перетравлюється. Як результат, вихованці не отримують належної кількості поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Гранули перетравлюються максимально швидко.
  3. Гранулювати можна будь-яку рослинність – зерно, трава, сіно, солома і так далі.
  4. Не потрібно створювати спеціальні умови для зберігання. Замерзання, волога, спека, злежування – нічого не трапиться с таким кормом. Його структура не змінюється до утворення крихти або пасти. Це пов’язано з наявністю безлічі зв’язувальних речовин – бетонітів, жирів, меляси і так далі. Транспортування їх теж не є складною справою. Під час доставки корму гранули не розпадаються і не втрачають форму.