single

Як зберігати деревні гранули максимально довго

Гранули або пелети – це біопаливо, натуральний та екологічний продукт. В якості сировини, для їх виготовлення, виступають відходи, що залишаються після перероблювання деревини – тирса, стружки. Виробничий процес складається з пресування сировини під високим тиском і, відповідно, при високій температурі. В процесі обробки, з матеріалу виділяється речовина лігнін, що достатньо добре зв’язує. Завдяки цьому гранули зберігають свою форму досить тривалий час. Готовий продукт, придатний до використання, повинен бути сухим. Допустимі показники вологості становлять не більше 10%. Також, в них не повинно бути хімічних домішок у вигляді клею, лаку, сміття. Готовий продукт – твердий, стійкий до руйнування (подрібнення).

Переваги деревних гранул

Паливо має ряд переваг, які вирізняють його серед інших видів.

 1. Пелети – СО2-нейтральний продукт.
 2. Натуральний, екологічний паливний продукт, повністю безпечний для здоров’я, не викликає алергічних реакцій в процесі горіння.
 3. Доступність паливного матеріалу, бо він є результатом діяльності деревообробної промисловості.
 4. Висока теплоеффективність при спалюванні продукту в спеціально призначених для цієї мети опалювальних котлах.
 5. Опалення підлягає автоматизованості та модернізації. У деяких моделях котлів мається на увазі засипка гранул і чистка золи раз на тиждень. Також існують моделі, де обидві маніпуляції здійснюються раз на місяць.
 6. Щоб зберігати гранули, не потрібно виділяти велику площу, як, наприклад, для дров або вугілля.
 7. У процесі спалювання золи з’являється в рази менше, ніж від інших видів палива – приблизно, 5 кг золи / 1 тонна гранул.
 8. Використання місцевої сировини впливає на цінову політику продукції.

Як зберігати деревні гранули в приміщенні

Щоб паливо було тривалий час придатне до використання і забезпечувало достатню віддачу тепла, слід розуміти, як правильно зберігати паливні пелети. Часто запас гранул зберігається в спеціально виділеному для цієї мети приміщенні. Існує кілька основних правил, дотримуючись яких можна зберегти всі якості сировини, призначеної для опалення будинку.

 1. Для зберігання гранул краще вибрати сухе приміщення.
 2. Необхідно виключити потрапляння до нього вологи та цвілі.
 3. Не можна розміщувати матеріал поблизу джерел відкритого вогню, щоб уникнути запалення і пожежі.
 4. При обмеженому просторі, слід скористатися піддонами. Піддон поміщається в сухе місце, на нього кладеться лист картону і тільки потім викладаються мішки з деревними гранулами. Така процедура хоч і вимагає більше часу, але дозволяє заощадити площу.

Існує ще одна відповідь на питання, як зберігати пелети. Ця рекомендація дозволить уникнути небажаних ситуацій, якщо раптом з якоїсь причини виникне запалення. Не варто тримати все паливо в одному місці. У тому випадку, коли немає можливості розмістити його в різних приміщеннях, слід скласти мішки хоча б біля протилежних стін.

Як зберігати паливні пелети на вулиці

Звичайно, ідеальним варіантом є розміщення пелет в просторому, захищеному від опадів і впливу зовнішніх чинників, приміщенні. Але не завжди на практиці є така можливість. Тому доводиться виходити з ситуації, вносити правки та корективи. Йдеться про підготовку місця для зберігання гранул на вулиці. Для того, щоб розуміти, як зберегти деревні гранули в подібних умовах, важливо врахувати основні моменти. Матеріал не любить вологу. Будь-яке попадання води на паливо приводить його в непридатність.

Пропонується кілька рекомендацій, які допоможуть у створенні всіх умов для тривалого зберігання продукту.

 1. Перш за все, потрібен навіс, під яким і буде розміщуватися своєрідний склад. Під ним мішки з гранулами укладаються на піддон і накриваються брезентом, який зможе захистити вміст мішків від випадкового потрапляння вологи та впливу птахів.
 2. Бажано попередньо мішки загорнути в поліетиленову плівку, що стане додатковим засобом захисту від опадів.
 3. В залежності від пори року, необхідно вживати певних запобіжних заходів. Влітку стежити за тим, щоб склад не підтоплювався під час дощів, і на вміст не потрапляла вода зі зрошувальних систем, що застосовуються в роботі з садом або городом. Взимку – обов’язкова чистка снігу, як навколо навісу, так і зверху на ньому.

Елементарні, прості правила досить легко виконати. Дотримуючись всіх перерахованих рекомендацій можна розраховувати на те, що екологічне, натуральне біопаливо буде надійно збережено протягом досить тривалого періоду, а у вас не виникне необхідність витрачати кошти на незаплановане поповнення запасів.