Як вибрати обладнання для виробництва комбікорму?

На сьогоднішній день відгодівлю сільськогосподарських тварин – задоволення не з дешевих. Фермери постійно шукають продукцію, яка коштувала б недорого, була поживною, корисною і безпечною. Якщо у вас велике господарство, багато живності і є сировина для приготування комбікорму, то вам прямий сенс налагодити власне виробництво корму. Тут виникає питання – яке обладнання вибрати?

Критерії вибору комбікормових установок

Обладнання для виробництва комбікорму?

Кожен розуміє, що обладнання для виробництва комбікормів – запорука успішного розвитку і рентабельності фермерського господарства. Різним тваринам необхідна різна за рецептурою харчування. Маючи своє обладнання, ви зможете змішувати ті інгредієнти, які вважаєте найбільш корисними. Комбікормова установка може переробляти зернові і бобові культури, висівки, шрот, макуха, зелену масу, різану солому. У вас вийде відмінний корм навіть з цвілого зерна, так як воно проходить термічну обробку і знезаражується.

Існує два види техніки:

 • екструдери;
 • гранулятори.

Кожне обладнання для виробництва кормів має свої переваги і недоліки. Треба визначитися, скільки комбікорму вам необхідно. Моделі відрізняються потужністю, продуктивністю і мають різні характеристики. Це дає можливість виготовляти від 3 до 1000 кг продукції на годину.

Фахівці рекомендують купувати екструдер для невеликих обсягів і гранулятор для великих кількостей корми. До кінця статті ви дізнаєтеся – чому?

Ще один важливий критерій – вибирайте техніку відомих виробників, яка має тривалий термін гарантії. Заздалегідь поцікавтеся:

 • чи є змінні деталі і комплектуючі;
 • як швидко їх доставляють;
 • чи можна укласти договір на сервісне обслуговування.

Якщо хоч одне питання залишається відкритим, то краще пошукати іншого виробника або виготовлення корму перетвориться на муку. Будь-виробничий процес залежить від справності обладнання.

Що таке екструдер?

Що таке екструдер
gr-normalЕто пристрій, який дозволяє виробляти легко засвоюється і поживний корм, який не містить цвіль і шкідливих мікроорганізмів.

Технологія екструзії ділиться на два види:

 • суха;
 • за допомогою пари.

Велику популярність отримало шнекове обладнання з сухої екструзії. Сировина проходить обробку в кілька етапів. Спочатку його очищають від металевих домішок за допомогою спеціального магніту. Потім інгредієнти перемішуються, подрібнюються і завантажуються в апарат, де стискаються під впливом високої температури і тиску. Далі маса вибухає і збільшується в об’ємі до п’яти разів (так само роблять кукурудзяні палички). На виході власник отримує однакові шматочки готового корму відмінної якості. Розмір можна регулювати за допомогою насадок.

Екструдер кормовий може бути мобільний або стаціонарний. Двигуни теж бувають різними:

 • бензиновими;
 • електричними.

Мобільна бензинова техніка дозволяє виготовляти комбікорм прямо в поле або будь-якому іншому місці, ближче до сировини. Для стаціонарного електричного механізму треба підготувати приміщення. Малопотужний екструдер можна поставити в гаражі, сараї або на автомобільній платформі.

Отже, переваги екструдера очевидні.

Економічна доцільність. Обсяг корми збільшується в рази в порівнянні з гранулами або зерном.

Користь, поживність. У тварин немає можливості вибирати інгредієнти, тому харчування з’їдається повністю. Засвоюваність досягає 95%.

Хороші смакові якості. Високий тиск і температура розщеплюють важко перетравлюється крохмаль в корисний цукор, роблячи комбікорм не тільки корисним, але і смачним.

Безпека. Продукція не містить бактерій, грибків, паразитів і цвілі.

Що таке гранулятор?

Це обладнання має зовсім інший принцип роботи. Зовнішній вигляд готової продукції теж відрізняється. У підсумку виходять гранули, які легко транспортувати і можна довго зберігати.

Гранулятор є сенс придбати в тому випадку, якщо планується не тільки виготовлення комбікорму, а й переробка тирси, соломи, лушпиння, листя, відходів від олійних і зернових культур в біо паливо. Тобто техніка дає можливість виробляти комбікорм і дешеве паливо. Існує багато різновидів пристроїв, але виготовлення гранульованого комбікорму і паливних пелет має однакову технологію:

 • подрібнені компоненти завантажують у приймач;
 • всередині піднімається температура і тиск, суміш розходиться до стінок;
 • маса продавлюється через матрицю і виходять гранули.

Сьогодні купити екструдери й гранулятори в Україні дуже просто. Компанія Кийко допомагає підібрати техніку, відповідну вашим потребам.