single

Переваги гранульованого корма

Переваги гранульованого корму на сьогоднішній день очевидні, адже гранули мають однаковий розмір, вагу, форму і склад. Весь корм для тварин виходить збалансованим за рахунок того, що у них немає можливості вибрати смачніші інгредієнти. У фермера є можливість обрати продукт харчування, який містить найнеобхідніші, корисні і поживні речовини.

Усі переваги комбікорма

Корм для птахів, великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів, який випускається в гранулах, відмінно засвоюється, має багатий склад, що сприяє:

  • швидкому зростанню тварин;
  • правильному розвитку;
  • зміцненню імунітету;
  • мінімізації ризику захворювання, що виключає падіж худоби.

В процесі виготовлення сировина піддається термічній обробці, при якій знищуються шкідливі мікроорганізми, цвіль, бактерії і навіть сальмонела. Очевидна користь такого харчування.

  1. Корови дають більше молока.
  2. У курей підвищується несучість.
  3. Тварини швидко набирають вагу.
  4. Поліпшується процес травлення.

Ветеринари вважають, що ефективність гранул набагато вище, ніж борошнистого корму, а пастоподібні або напіврідкі суміші просто не перетравлюються організмами багатьох тварин. Борошнисте харчування забиває дзьоб птахів, дихальні шляхи жуйних особин. Споживання такого корму занадто велике. Гранули з’їдаються повністю і відповідають особливостям щелепної фізіології птахів і тварин.

Є й інші переваги даної продукції. Фермеру набагато простіше транспортувати і зберігати гранулат. При перевезенні сипучого корму може відбутися його розшарування за рахунок різної питомої ваги і об’єму інгредієнтів. Гранули не змінюють склад. При цьому коштує корм недорого, що знижує собівартість тваринницької продукції.

Як виготовляеться комбікорм

Спершу заготовляють сировину. До складу кормів може входити солома, сіно, макуха, шрот, зернові культури, трав’яна мука, меляса, вітаміни, сіль, антибіотики. Технологія приготування складається з наступних етапів:

  • дроблення і подрібнення інгредієнтів у спеціальному апараті – грануляторі;
  • перемішування до однорідної маси;
  • точне дозування, нагрівання, пресування;
  • готові гранули виходять через спеціальну матрицю з отворами.

Продукція може відрізнятися розміром, об’ємом і вагою. Для рибного господарства випускають дрібні гранули, які довго не розмокають у воді. Для перепілок та інших дрібних птахів також виготовляють продукцію невеликого розміру. Для великої рогатої худоби діаметр гранули може становити 5-7 мм, а довжина доходити до 30 мм.