single

Переваги екструдованих кормів

Сучасному фермеру складно організувати своє господарство так, щоб воно було рентабельним. Комбікорми коштують дорого, а годувати худобу не переробленої їжею небезпечно. І тут на допомогу прийде спеціальне обладнання, яке дозволяє робити екструдовані корми. Техніка має різну потужність і продуктивність. А це означає, що господар може виготовляти ту кількість корму, яке задовольнить потреби тварин.

Екструдери бувають різними, але найпоширеніший – шнековий зерновий апарат.

Принцип роботи екструдера

брікетер ВР-200Зерно та іншу сировину подається в бункер для завантаження. За допомогою спеціального магніту відбувається очищення від металевих домішок. Далі через воронку зерно надходить на робочий елемент, де піддається швидкому впливу високої температури і тиску. Відбувається Екструдування.

Сировина нібито вибухає і:

  • підвищується його поживність;
  • воно збільшується в розмірах (до 5 разів);
  • знезаражується.

Таким же способом виготовляють кукурудзяні палички і попкорн. Фермер може регулювати розмір і вага кожної одиниці корму. У будь-якому зерні міститься така речовина, як крохмаль, який погано перетравлюється і засвоюється тваринами. Склад корму змінюється. Крохмаль перетворюється в звичайний, корисний і смачний цукор.

Техніка буває електричної і бензинової. Під електричну необхідно підготувати спеціальне місце, наприклад, гараж або господарську споруду. Невеликий бензиновий агрегат можна використовувати прямо в поле або будь-якому іншому відкритому місці ближче до сировини.

Переваги екструдованих кормів


Простою мовою можна сказати, що Екструдування виконує половину роботи шлунка тварини. Тому енергія харчування цілком йде на збільшення маси, підвищення надоїв і несучість. Кормовий раціон містить велику кількість протеїну. Дослідження показали, що готовий комбікорм має високу живильну цінність. Велика рогата худоба, свині, птахи, кролики, вівці, кози поїдають їжу повністю. Немає відходів і недоцільного використання зерна.

Корм має приємний запах і смак, що подобається тваринам. У них немає можливості вибирати інгредієнти. Все харчування має однаковий склад і засвоюється практично повністю (до 95%).

Досвідчені фермери знають, що 90% загибелі молодняка відбувається через неякісне корми, згубно діє на шлунково-кишковий тракт. Чи не оброблене харчування містить велику кількість грибків, бактерій і інших шкідливих мікроорганізмів. Екструдований корм практично стерильні. Завдяки впливу високої температури і тиску, продукт знезаражується і приносить тільки користь. Так як процес виробництва проходить дуже швидко (за часом всього секунд 30), в раціоні зберігаються всі поживні речовини, а шкідливі компоненти зникають. Згірклості комбікорми викликають ліпази і ліпоксигенази. Переробка зерна і відходів рве різні хімічні зв’язки, що дозволяє підвищити засвоюваність і збільшити приріст.

Використання екструдера дає можливість робити корисний корм навіть із сировини низької якості. Фермер може змішувати зіпсоване зерно, відходи м’ясного виробництва, солому, шрот, макуха, кісткове і трав’яне борошно. Готова продукція має низький вміст вологи, тому її можна довго зберігати в звичайних складських умовах. Особливих вимог до приміщення немає.

У ньому має бути:

  • чисто;
  • сухо;
  • легко провітрювати.

Не бажано пряме попадання сонячних променів

Переваги екструдованого корму очевидні. Різних видів тварин потрібен різний склад харчування. Рецепти можна знайти в спеціальній літературі або в інтернеті. Придбання екструдера доцільно для невеликих і середніх господарств. Корм можна робити для власних тварин і на продаж, якщо у вас достатньо сировини. Виробництво комбікорму може стати вигідним бізнесом.

Недоліки екструдованого корма

В обладнанні швидко зношуються і часто ламаються різні комплектуючі, тому при покупці укладайте договір на технічне обслуговування, обов’язково уточнюйте гарантійний період і поцікавтеся, як швидко ви зможете замінити зіпсовані деталі. Вибирайте екструдери відомих виробників, які зарекомендували себе на ринку з позитивного боку.

Прорахуйте вартість електроенергії в вашому регіоні і подивіться, скільки електрики споживає екструдер за годину роботи. Цілком можливо, що ціна енергоресурсів занадто висока і вам буде невигідно використання даного обладнання.

Але є і головний мінус – худобу не можна годувати екструдати постійно. Кожному виду тварин необхідні свої добавки для правильного розвитку і швидкого зростання. Наприклад, в раціоні кроликів повинна переважати свіжа трава, а курям несучкам часто додають бите скло. Багато тварин люблять рідкий корм. Щоб правильно збалансувати харчування, краще порадитися з ветеринаром.