single

Як правильно зберігати комбікорм

На сьогоднішній день існує величезна різноманітність комбікормів, які відрізняються за складом, формою та строками зберігання. Щоб продукція залишалася живильною і безпечною для тварин, треба знати, як зберігати комбікорм.

ЗБЕРІГАННЯ КОМБІКОРМА В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Великі фермерські господарства створюють спеціальні умови для зберігання корму і закуповують його рівно стільки, скільки тварини можуть з’їсти за певний період. Вони знають терміни зберігання комбікорму і точно розраховують його необхідну кількість.

Складське приміщення на великій фермі тримають в чистоті. Фахівці стежать за рівнем вологості (не вище 75%). Приміщення оснащують вентиляцією, знезаражують, стежать, щоб не заводилися павуки та інші комахи. У домашніх умовах хороший господар теж може обладнати приміщення і правильно зберігати комбікорм.

У сільському дворі завжди є сарай, гараж та інші господарські будівлі. Вам залишається обрати приміщення, яке буде відповідати наступним вимогам:

  • всередині має бути чисто;
  • якщо підлога земляна, треба покласти лінолеум або ДВП;
  • неприпустимо пряме попадання сонячних променів і опадів;
  • приміщення має добре провітрюватися.

Всі ці заходи збільшать термін зберігання комбікорму. Можна придбати пластикові ємності або відра (залежить від об’єму) і зберігати продукт тваринного харчування в них, особливо, якщо є гризуни.

ТЕРМІНИ І СПОСОБИ ЗБЕРІГАННЯ КОМБІКОРМІВ

Кожен вид продукції має свій термін придатності. Якість безпосередньо залежить від умов зберігання. Фахівці рекомендують для домашніх тварин в невеликих господарствах купувати гранульований корм. Термін придатності комбікорму в гранулах досягає півроку. Розсипна і брикетована продукція зберігається 1-3 місяці. Ще гранули займають менше місця і їх простіше транспортувати.

Виробник обов’язково повинен вказати термін зберігання і склад продукту на упаковці. Якщо продукція відпускається розсипом, вимагайте від реалізатора сертифікат якості на неї. Зазвичай розсипний корм для свиней зберігається не більше 2-х місяців, гранульований – 3 місяці. Харчування для кроликів, нутрій і птиці придатний до вживання протягом 1-3 місяців.

Якщо на складі не дотримуватися режиму зберігання комбікорму (вологість вище 75%, а температура вище 25⁰С), термін його придатності різко скоротиться. У сухому, прохолодному приміщенні висота насипу може становити від 2,5 до 4 метрів, а висота штабелів до 2,5 метрів.

Великі обсяги комбікормів зберігають в спеціальних бункерах. Продукцію в мішках зберігають в підлогових складах. При цьому бажано 15% підлоги залишати вільною, щоб комфортно переміщатися на складі і ефективно провітрювати приміщення.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЯ РЕЖИМУ ЗБЕРІГАННЯ КРМБІКОРМІВ?

Корм зберігати набагато складніше, ніж борошно або зерно. Це пояснюється різноманітністю складових харчування. Кожен компонент має свої хімічні, біологічні та фізичні особливості. Висівки, макуха, шрот, трав’яна мука та інші добавки є відмінним середовищем для розвитку цвілі і шкідливих мікроорганізмів, які несуть реальну загрозу для здоров’я і життя тварин.

Кожен фермер хоче, щоб його бізнес був вигідний, тому купує комбікорм, який легко засвоюється, добре впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнює імунітет, підвищує удій, несучість, збільшує м’язову масу. Але недотримання режимів зберігання переверне цю картину з ніг на голову, і їжа стане небезпечною для тварин.

Розсипне харчування коштує дешевше, але швидше піддається зараженню цвіллю і шкідниками, ніж гранульований корм. Це пояснюється сучасною технологією виробництва. Гранули проходять термічну обробку, яка нищить паразитів.