single

Eфективне використання відходів від маслопреса

Після виготовлення олії з будь-яких олійних культур залишається макуха, яку можна використовувати для годівлі сільськогосподарських тварин. Але для цього потрібна правильна переробка відходів маслопреса, щоб продукцію можна було зручно транспортувати і зберігати. Сучасні фермери змушені економити кожну копійку, інакше їх праця буде нерентабельною.

Ефективність і раціональність використяння відходів маслопреса

Виробництво масел вигідно тим, що воно безвідходне. Після віджимання жирної рідини маслопресом залишається макуха. Якщо насіння очищували перед використанням, то залишається і лузга. І той, і інший продукт містить велику кількість корисних поживних речовин, незамінних для годування тварин. При використанні цієї сировини фермери, які самі виготовляють корми, отримують такі переваги:

  • низька собівартість продукції;
  • постійна наявність комбікорму для власних потреб;
  • відсутність витрат на закупівлю і транспортування кормів;
  • висока якість продукції;
  • контроль і зміна складу харчування, можливість додавання різних домішок.

Тож, що робити з відходами від маслопреса? Якщо їх залишається досить багато, можна придбати міні-лінію, яка буде гранулювати або брикетувати макуху і лузгу. Макуха може бути повноцінним кормом для великої рогатої худоби, свиней, кіз, овець, птиці, кролів та риби. Лузгу краще використовувати в якості добавки при виробництві комбікорму. Також дуже вигідним є виробництво твердого біопалива з лушпиння у вигляді гранул або брикетів.

Після отримання олії в макусі його ще залишається до 7%, а також 30% легкозасвоюваного рослинного білка. Таке харчування:

  • зміцнює імунну систему тварин;
  • прискорює зростання;
  • сприяє правильному розвитку;
  • покращує обмін речовин.

Сучасне обладнання для виробництва корму з макухи просушує його, знезаражує, знищує цвіль, грибки. Така продукція може довго зберігатися.

Слід враховувати, що для переробки відходів маслопреса в великих кількостях знадобиться велика площа до 100 кв. м. Якщо ж необхідно гранулювати макуху для потреб домашнього господарства, то вистачить невеликого сараю або гаража.

На сьогоднішній день реалізація комбікормів – досить прибутковий бізнес. Головне правильно налагодити виробництво, розрекламувати продукцію і постійно працювати над пошуком покупців. Великі партії вигідно продавати посередникам. Невеликі можна пропонувати зоопаркам, розплідникам, заповідникам, приватним господарствам.